School Staff 2019

​​

School Leadership Team
Principal – Mr Chris Thomas
Assistant Principal Religious Education – Mrs Janette Gode
Primary Learning Leader – Mrs Bianca Murphy
Support Teacher Inclusive Education – Mrs Stephanie Sims
Learning Engagement & Positive Behaviour Support – Mr Nicholas Cotter
 
Administrative Staff
Executive Assistant to the Principal – Mrs Evette Kirkwood
Finance Secretary – Mrs Evette Kirkwood
School Secretary – Mrs Kylie Brown
Assistant School Secretary – Ms Ashlee Oliver
 
Classroom Teaching Staff
Prep Gold – Mrs Moira Dixon
Prep Green – Mrs Cathy Manteufel
 
Year 1 Gold Miss Aimiee Lewis
Year 1 Green – Mrs Holly Tampion

Year 2 Gold – Mrs Jacinta Low (Mon-Thurs) & Mrs Tanya Read (Fri)
Year 2 Green – Miss Stephanie Furtado​​
 
Year 3 Gold – Mrs Marg Marshall
Year 4 Gold – Miss Jacqui Douglas

Year 5/6 Gold – Mr Jeremy Grear
 
Learning Support Staff
Support Teacher Inclusive Education – Mrs Stephanie Sims
Guidance Counsellor – Mrs Caz Cipa
Speech Therapist – TBA
Learning Engagement Teacher – Mr Nicholas Cotter
Literacy Co-Teacher – Mrs Lucy Stinson
 
Specialist Teaching Staff
STEAM (Science, Technology, Engineering, The Arts, Mathematics) Teacher ​– Mrs Bianca Murphy
Performing Arts (Music, Drama & Dance) Teacher – Mrs Angela Williamson
Japanese Teacher – TBA
English as an Additional Language or Dialect (EALD) Teacher – Mrs Tanya Read
Teacher Librarian – Mrs Janette Gode
 
School Officers & Teacher Aides
Prep Teacher Aides – Mrs Callina Wilton & Miss Deni Sims​
Learning Intervention Teacher Aides – Mrs Helen Frederick, Mrs Julee-Ann O'Flynn, Mrs Sonja Broom, Mrs Kylie Wieland, Mrs Erin Mailman, Mrs Christina Bein, Miss Rebeca Beeby​ & Mrs Sharlene Cooper​
Library School Officer – Mrs Ashlee Olive​​​r
 
Workplace Health & Safety Officer
Mrs Kylie Brown
 
Uniform Shop Convenor
Mrs Kylie Brown
 
Tuckshop Convenor
Mrs Kellie Lambert
 
Groundsperson
Mr Daniel Deane
 
Cleaning Staff
Mrs Dina Knezovic & Mr Tony Knezovic
 
Outside School Hours Care (OSHC)
Ms Julie Walker